2011-02-24 Dovile

Roasted pears with gorgonzola

Kai norisi kažko nekasdieniško ir ypatingo, tenka raustis interneto platybėse ir ieškoti naujų, neišbandytų derinių. Šįkart nepaprastas užkandis su kriaušėmis ir gorgonzola sūriu. Šaltais savaitgalio vakarais šis užkandis tikras gėris, ypač su mėgstamo vyno taure.

Roasted pears with gorgonzola

2 pears, halved and cored
2 tablespoons olive oil
2 tablespoons honey
gorgonzola or any other blue cheese
a few pinches of dried thyme
salt
freshly ground black pepper
almonds

Preheat the oven to 190 °C.

Arrange the pears, cut sides up, on a baking sheet. Drizzle with olive oil, honey and sprinkle with thyme, salt and pepper. Bake for 15-20 minutes.

Remove the baking sheet from the oven and add gorgonzola cheese in the center of each pear half, return the pears to the oven and roast until they are tender and the cheese is melted, about 5 more minutes.

Meanwhile, toast the almonds in a hot pan for about 5 minutes. Chop.

When the pears are cooked, transfer them to a serving plate and sprinkle the toasted almonds over the top. Serve warm.

Enjoy!

Keptos kriaušės su gorgonzola sūriu

2 kriaušių
2 val. š. alyvuogių aliejaus
2 valg. š. medaus
gorgonzola sūrio
keleto žiupsnelių džiovintų čiobrelių
druskos
šviežiai maltų juodųjų pipirų
migdolų

Įkaitinkite orkaitę iki 190 °C.

Kriaušes perpjaukite per pusę, išskobkite šerdį. Išdėliokite kriaušes ant skardos išklotos kepimo popieriumi. Apšlakstykite medumi ir alyvuogių aliejumi. Pabarstykite druska, pipirais, čiobreliais. Dėkite kriaušes į orkaitę ir kepkite apie 15 – 20 minučių.

Ištraukite skardą su kriaušėmis iš orkaitės ir į išskobtas duobutes pritrupinkite gorgonzola sūrio. Skardą dėkite atgal į orkaitę dar 5 minutėms, kol sūris taps minkštas.

Tuo metu keptuvėje 5 minutes pakepinkite migdolus. Pakepintus riešutus sukapokite.

Iškeptas kriaušes perkelkite į lėkštes, pabarstykite riešutais ir patiekite dar šiltas.

Skanaus!

Recipe adapted from An Edible Symphony.


2011-02-24 Roasted pears with gorgonzola Dovile gorgonzola pear honey olive oil thyme almond salt pepperPT25MPT5Mhttp://www.drfoodblog.com/wp-content/uploads/2011/02/Roasted-pears-with-gorgonzola-3.jpg ///////
  1. Egle24/02/2011

    Viskas super, bet kam tas aliejus? Įdomus ‘tvistas’ su druska ir čiobreliais, dar taip nebandžiau, nes dėl pikantiškumo visuomet ‘jamam’ spanguolių ar bruknių uogienę ir Rokforo sūrį, o čia va, atvirkščiai – saldus sūris ir žiupsnis prieskonių.

    Nu bet kam tas aliejus tai vistiek nesuprantu 🙂

  2. Dovilytė24/02/2011

    Aliejaus naudojau visai nedaug, daugiau pyliau medaus. Manau, kad aliejus tik dėl kvapo/aromato čia reikalingas. Mums visai jis nemaišė 🙂