2012-10-01 Dovile

Pumpkin Puree

Kelis metus vis ruošiausi ką nors pagaminti iš moliūgo. Niekaip nepavyko, bet užtat šiemet tik atsiradus jiems parduotuvėse, bėgau pirkti. Pilna užsidegimo vilkau didžiulį gražuolį morkiniais skruostais namo ir net nesiskundžiau (na gerai, gal šiek tiek 🙂 ), kad pasitempiau ranką, nes galvoje jau rezgiau planus ką iš jo gaminsiu. Šią savaitę paskelbsiu septynis savo išbandytų patiekalų receptus iš moliūgo. Pradedu nuo moliūgų tyrės, kuri yra absoliutis gėris kepiniams.

Pumpkin Puree

pumpkin of any size

Preheat the oven to 180°C.

Wash pumpkin and dry with paper towel. Divide in half. Remove seeds using spoon. Keep the seeds, you can toast it and have an addictive snack. Cut pumpkin into small pieces. Place on the big baking sheet lined with baking paper and bake in oven for 40-60 minutes (until pumpkin is soft). Remove from oven and cool.

Remove skin from pumpkin and blend it, until you’ll get a smooth puree. Froze pumpkin puree in a cup-size portions.

Enjoy your homemade pumpkin puree while preparing delicious cookies, muffins, cakes, soups and pancakes!

Moliūgo tyrė

vieno bet kokio dydžio moliūgo

Įkaitinkite orkaitę iki 180°C.

Moliūgą nuplaukite, nušluostykite popieriniu rankšluosčiu. Perpjaukite pusiau ir šaukštu pašalinkite sėklas. Neišmeskite sėklų, pakepinkite jas ir turėsite skaniam pakramsnojimui. Supjaustykite moliūgą norimo dydžio gabaliukais. Dėkite į didelę, kepimo popieriumi išklotą, skardą ir kepkite orkaitėje apie 40-60 minučių (kol moliūgas suminkštės). Išimkite iš orkaitės ir leiskite šiek tiek atvėsti.

Nulupkite moliūgo žievę, sudėkite minkštimą į maisto smulkintuvą ir gerai sutrinkite (iki vientisos masės). Moliūgo tyrę galite sušaldyti norimomis porcijomis ir laikyte šaldymo kameroje.

Mėgaukitės namine moliūgo tyrę gamindami pyragus, sausainius, keksiukus, sriubas ir blynus!


2012-10-01 Pumpkin Puree Dovile pumpkinPT40MPT5Mhttp://www.drfoodblog.com/wp-content/uploads/2012/10/Pumpkin-puree-1.jpg